Milli takımlar müsabaka operasyon süreci
Mi̇lli̇ takimlar müsabaka operasyon süreci̇
  1. Tez No: 407844
  2. Yazar: ASLI OĞUZ
  3. Danışmanlar: DR. ERDEN OR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Spor, Sports
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Spor Yöneticiliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 159
Özet
Sporda organizasyon yapıları konusu ile ilgili olarak hazırlanan bu tezde, Türkiye'nin en büyük spor federasyonu olan Türkiye Futbol Federasyonu'nun organizasyon yapısı ele alınmıştır. Türkiye Futbol Federasyonu'nun organizasyon şeması ve görev tanımlarına ek olarak milli maç organizasyonları sırasında ortaya çıkan matriks yapıya da dikkat çekilmiştir Milli maç organizasyonları sırasında uygulanan protokoller, görev dağılımları, sorumluluklar, kullanılan kontrol listeleri konusunda detaylı bir çalışma yürütülmüştür. Türkiye Futbol Federasyonu'nun ev sahibi olduğu milli maçların organizasyonlarının ne şekilde gerçekleştirildiği incelenmiş, kıyaslama yapmak adına Almanya, Hollanda ve İngiltere futbol Federasyonları'nın da ev sahibi oldukları organizasyonlar sırasındaki organizasyon yapı ve işleyişleri ele alınarak aradaki farklılıklar ortaya çıkmıştır
Özet (Çeviri)
In this thesis, which is related to the structure the sports organizations in Turkey. In this case the Turkish Football Federation the biggest sports federation of Turkey, In addition to the organizational structure of the Turkish Football Federation, it was examined to the matrix structural basis of the national match organizations. The protocols, distributions of duties, responsibilities and the list used for controls at the National matches are studied in detail. The National match organizations of the Turkish Football Federation are studied and compared with the Neterland FA, German FA and British Football Federation structures.