Marketing communication strategies the case of Turkish Airlines
Pazarlama i̇leti̇şi̇mi̇ strateji̇leri̇ Türk Hava Yolları vaka çalışması
  1. Tez No: 407865
  2. Yazar: VASİLİKİ KAPOLİ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. GÜLBERK GÜLTEKİN SALMAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme (İngilizce) Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 76
Özet
Bu tezin amacı havayolu işletmeleri odaklanarak, işletmeler tarafından kullanılan iletişim ve pazarlama stratejileri incelemektir. Bu amaç için, Türk Hava bir örnek olarak kullanılacaktır. Bütünleşik pazarlama İletişimi küresel iletişim ve pazarlama kampanyası oluşturmak amacıyla Türk Hava Yolları tarafından kullanılmaktadır. Başarılı bir iletişim planı oluşturma adımları, yani iletişim hazırlama mesajı iletmek ve geribildirim alma, takip edildi. Şirket ünlü ciro, sponsorluk ve elektronik pazarlama özel önem vererek, çeşitli promosyon ve iletişim tekniklerinin bir karışımını kullandı. Çeşitli kaynaklardan toplanan içeriği analiz ettikten ve şirket ile kişisel röportaj gerçekleştirdi sonra, şirketin küresel marka bilinirliği ve müşterilerin artan başarılı sonuçlar sağlamıştır belirli bir stratejik plan, sahip olduğu ileri sürülebilir.
Özet (Çeviri)
The aim of this thesis is to examine the communication and marketing strategies used by businesses, with a focus on airline businesses. For this purpose, Turkish Airlines will be used as an example. Integrated marketing Communications has been used by Turkish Airlines in order to create its global communications and marketing campaign. The steps of creating a successful communication plan have been followed, ie preparing the communication, transmitting the message and getting feedback. The company has used a mixture of various promotion and communications techniques, giving special emphasis on celebrity endorsement, sponsorship and electronic marketing. After having analyzed the content gathered from various sources and having conducted a personal interview with the company, it can be argued that the company has a specific strategic plan, which has provided successful results in increasing brand awareness and customers globally.