The impact of quality of digital communication on the company e-reputation and consumer buying intention (case of Koton Turkish clothing brand)
Dijital iletişim kalitesinin şirket e-itibarı ve tüketicinin satın alma niyeti üzerindeki etkisi (Koton Türk giyim markası örneği)
  1. Tez No: 890796
  2. Yazar: MAROUA FAHIM
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ BEHİYE BEĞENDİK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2024
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: BEYKOZ ÜNİVERSİTESİ
  10. Enstitü: Lisansüstü Programlar Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 101
Özet
Bu tez, dijital iletişim kalitesinin şirketlerin e-itibarı üzerindeki etkisini, özellikle Türk giyim markası Koton'a odaklanarak incelemektedir. Araştırma, sosyal medya ve web siteleri de dahil olmak üzere dijital kanalların tüketici algılarını ve satın alma niyetlerini nasıl etkilediğini araştırıyor. Çalışma, Koton'un kilit yöneticilerinden birinin niteliksel öngörülerini tüketici anketlerinden elde edilen niceliksel verilerle birleştiren karma yöntemli bir yaklaşım kullanıyor. Bulgular, etkili dijital iletişim stratejileri kalitesinin bir markanın e-itibarını önemli ölçüde etkilediğini ve ardından tüketicilerin satın alma niyetlerini etkilediğini ortaya koyuyor. Tez aynı zamanda kurumsal sosyal sorumluluğun (KSS) dijital iletişim kalitesindeki rolünü de ele alıyor ve bunun e-itibarı artırma üzerindeki etkisini değerlendiriyor. Bu araştırma, dijital pazarlamanın çağdaş iş ortamında tüketici davranışını şekillendirmedeki kritik rolünün anlaşılmasına katkıda bulunmaktadır.
Özet (Çeviri)
This thesis examines the impact of quality of digital communication on the e-reputation of companies, specifically focusing on the Turkish clothing brand Koton. The research explores how digital channels, including social media and websites, influence consumer perceptions and buying intentions. The study utilizes a mixed-method approach, combining qualitative insights from a key Koton manager with quantitative data from consumer surveys. The findings reveal that effective quality of digital communication strategies significantly affect a brand's e-reputation and subsequently influence consumer's purchasing intentions. The thesis also delves into the role of corporate social responsibility (CSR) in quality of digital communication, assessing its impact on enhancing e-reputation. This research contributes to the understanding of digital marketing's critical role in shaping consumer behavior in the contemporary business landscape.