An innovational perspective: Revenue management with insights
Yenilikçi bir perspektif: İçgörü ile ciro yönetimi
- Tez No: 407888
- Danışmanlar: ÖĞR. GÖR. ALPTEKİN ORHON
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Maliye, İşletme, Finance, Business Administration
- Yıl: 2015
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Girişimcilik ve İnovasyon Yönetimi Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 52
Özet
Bu tez yeni bir konu olan ciro yönetimi ve iç görü arasındaki ilişkiyi incelemektedir. Tezin en önemli amacı, yenilikçi bir işlem değişikliği içeren ciro yönetimi sürecine ışık tutmaktır.Ciro yönetimi uzun dönem karlılığı sürdürmeyi tetikler. Ciro yönetimi müşteri talebini etikleyen birçok tekniğe sahiptir. İç görü satın almacı ve tüketici seçimlerini anlayarak, şirketlere strateji üretmeleri için altyapı sağlamaktadır.Bu tez iç görü neden ve nasıl ciro yönetimi stratejisini etiler ve nasıl karlılığı arttırır sorularını cevaplamaktadır.
Özet (Çeviri)
This thesis discusses new topic of revenue management and relationship with insights. Main aim of this thesis is to enlighten the importance of revenue management process which will be a leading innovational process change in the companies for the coming years. Revenue management triggers long term sustainable profitability. Revenue management is a set of techniques to influence customer demand. Insights is another technique which enables to understand shopper and consumer preferences led companies into actionable strategy set. The main question which is answered by this study is why and how insights influences revenue management strategy and what the possible outputs will be used for improving profitability.