Deri̇vati̇on i̇n latti̇ces
Latislerde türev
  1. Tez No: 409997
  2. Yazar: ÜMEYSA TEMUR
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. ŞAHİN CERAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Pamukkale Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 70
Özet
Bu tez çalışması onbir bölümden oluşmaktadır. birinci kısımda giriş yapılmıştır.Ardından temel tanım ve teoremle5r verilmiştir.Daha sonra ikinci kısımlarda latislerde türev konusu ele alınmıştır.Sonra üçüncü kısımda latislerde f- türev ele alınmıştır.Dördüncü kısımda latislerde simetrik bi-türev konusu işlenmiştir.Beşinci kısımda latislerde f-bi türev konusu ele alınmıştır.Yedinci kısımda permuting tri-f türev konusu ele alınmıştır.Sekizinci kısımda permuting-(f,g) türev işlenmiştir.Dokuzuncu kısımda sonuç ve öneriler bulunmaktadır. Onuncu kısımda isekaynaklar yer almıştırOnuncu kısımda ise kaynaklar yer almıştır.Son olarak onbirinci bölümde öz geçmiş kısmı verilmiştir
Özet (Çeviri)
This thesis consists of eleven chapters. The first chapter is prolog.Following chapters include basic theorem and problems.İnthe second chapter,subject of the derivative is discussed Theme of symmetric bi derivative in lattice are discussed.In the the third chapter,the F darivative inlattices is discussed.Theme of symmetric biderivative in latice is mentioned in the fourt chapter.In the fifth chapter, theme of f-bi derivative in latticeis discussed.Permuting tri-derivative in latice is discussed.Permuting tri derivative in lattice is discussed in sixth chapter.In the seventh chapter, theme of permuting tri-f derivative is mentioned.Permuting tri(f,g) derivative is discussed inthe eiğghtchapter. There are results and suggestions in the ninth chapter. In the last part of the thesis, references are included. Finally, resume section is given in chapter eleven