Kurumlarda mutluluk başkanı yönetim modeli
Cho (chief happiness officer) management model
  1. Tez No: 416045
  2. Yazar: İLHAM SÜHEYL AYGÜL
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. FAİK TUNÇ BOZBURA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2013
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İnsan Kaynakları Yönetimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 43
Özet
Günümüzün yoğun rekabet koşulları nedeniyle, rekabet artık üretim faktörlerinin en önemlisi olan insan sermayesi üzerinden yapılmaktadır. Bu doğrultuda, Mutluluk Başkanı Yönetim Modeli (CHO); yetenekleri korumak ve geliştirmek onların potansiyel ve yetkinliklerinin kurumsal anlamda iç ve dış müşteriye karşı ortaya çıkartmak için geliştirilmiş bir yönetim modelidir. Bu araştırmanın en temeldeki amacı işletmelerde algılanan konvensiyonel ik politikalarından ziyade yeteneklerin önemi ve korunması için başvurulan yeni yönetim modeli üzerinde durulmaktadır.
Özet (Çeviri)
In today's highly competitive conditions, human capital is the most important factor of production. In this context, a Chief Happiness Officer (CHO) model has been developed. This model is proposed for deployment of the talent management in the firm. The purpose of this research is the underlying businesses, and for the protection of the perceived importance of skills rather than conventional HR policies referenced in the new management model focused on.