Sağlık çalışanlarında motivasyonun verimliliğe etkileri
Affects the motivation among healt effects
  1. Tez No: 417541
  2. Yazar: ÜMMÜ ÖZGÜLER
  3. Danışmanlar: PROF. DR. MEHMET FİKRET GEZGİN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sağlık Kurumları Yönetimi, İşletme, Health Care Management, Business Administration
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Sağlık Kurumları Yönetimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 149
Özet
İşletmelerin varlıklarını sürdürebilmeleri ve en iyi şekilde hizmet verebilmeleri için çalışanlarının motivasyonlarına önem vermeleri gerekmektedir. Motive olmuş her çalışan, çalıştığı kurumun amacına ulaşmasında bir basamak rolünü üstlenmektedir. Bu basamakların sağlam olmaması zamanla işletmenin yıkımına yol açar. Motivasyonu yüksek olan kişiler verimliliği de beraberinde getirecekleri için çalıştığı kurumun amacına ulaşmasında büyük fayda sağlarlar.Bu tez çalışmasında; motivasyon kavramının iş verimliliği üzerindeki etkisi ve sağlık çalışanlarını motive eden araçlar ele alınmaktadır. Çalışanların motivasyon düzeyleri ile iş verimliliği arasında bir ilişki bulunmaktadır. Motivasyonu yüksek olan sağlık çalışanlarının iş verimliliği de yüksektir. Öte yandan sağlık personelinin motivasyonunu arttırmak için bir takım motivasyon araçları bulunmaktadır. Sağlık çalışanlarının iş verimliliğini artırmak için bu araçlardan faydalanılması gerekmektedir.İşletmelerde motive edici araçların varlığı önemli ölçüde verimliliği artırmaktadır. İşletmeler ve yöneticiler çalışanların ihtiyaçlarının önemli olduğunu bilip bunları gidermeye çalışmalıdırlar . Böylece çalışanlar işlerine motive olacak ve verimlilikleri artacaktır. Anahtar Kelimeler : Motivasyon, Sağlık Çalışanları, Sağlık Hizmetleri,Sağlık Çalışanlarında Motivasyon, Verimlilik
Özet (Çeviri)
The best way to maintain the assets of enterprises and their employees to deliver the service they care about motivations. The purpose of the institution, each employee is motivated, thereby contributing to the role of a digit. This leads to the destruction of the enterprise over time the lack of solid steps. People with high efficiency in Motvasyonu will provide great benefit to the institution, thereby contributing to its purpose.This thesis work; the impact on business productivity and health of the employees motivation motivating tools are discussed. The relationship between the efficiency of employees ' motivation levels of the business. The efficiency of the health care workers are motivated and work. On the other hand, in order to increase the motivation of the team medical staff motivation tools. Health care workers need to take advantage of these tools to improve the efficiency of your business.Justifying the presence of motivating tools increase productivity significantly.The needs of the businesses and executives, it is important that employees knew or should you try to fix them. Thus, employees will be motivated by their work and increase their productivity. Keyword : Motivation, Health Workers, Health services, Health Workers Motivation, Productivity.