Bazı kuadrik yüzeylerin lie grup yapıları ve c∞-etkiler
Lie group structures of some quadratics surfaces and c∞-actions
- Tez No: 418489
- Danışmanlar: PROF. DR. HALİT GÜNDOĞAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2015
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Kırıkkale Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 38
Özet
Bu tez dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde tezin amacı ve kaynak özetleri hakkında kısaca bilgi verilmiştir. İkinci bölümde bir sonraki bölümde kullanılacak temel kavramlar ele alınmıştır. Üçüncü bölümde kuadratik çarpımla bazı kuadrik yüzeyler elde edilmiş, bunların Lie grup yapıları ve Lie grup etkileri incelenmiştir. Dördüncü bölüm tartışma ve sonuç için ayrılmıştır.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of four chapters. In the first chapter, the aim of the thesis and a brief information about the resource are given. In the second chapter, basic concepts that will be used in the following sections are addressed. In the third chapter, some quadratic surfaces with multiply quadratic have been obtained, their Lie Group structures and Lie Group actions have been examined.The fourth chapter is devoted to discussion and conclusion.