Kamu hizmet sektöründe bir iç müşteri olan çalışanların memnuniyet düzeyi ile ilgili bir pilot çalışma
A pilot study on i̇nternal customer satisfaction levels of employees in the public service sector
- Tez No: 422979
 - Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. SERKAN AKGÜN
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: İşletme, Business Administration
 - Yıl: 2015
 - Dil: Türkçe
 - Üniversite: Nişantaşı Üniversitesi
 - Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
 - Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
 - Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Bilim Dalı
 - Sayfa Sayısı: 133
Özet
Bu çalışmamız; günümüz modern dünyasında çalışma hayatının temel taşı olan insanı yani çalışanları ele almıştır. İç müşteri olan kamu çalışanlarının memnuniyet düzeylerinin belirlenmesinde; sundukları hizmetin kaliteli, etkin ve verimli olmasında toplam kalite yönetiminin etkisi üzerinde durulmuştur. Kamu hizmetinin sunulmasında modern dünyanın önceliği olan çalışan ve çalışan memnuniyetinin düzeyi konulu çalışmamızın ilk bölümünde toplam kalite kavramı, ikinci bölümde kamu hizmeti ve çalışan memnuniyeti son bölümde de vergi idaresinin tarihçesine kısaca değinilerek, vergi dairesi çalışanları ile yapılan memnuniyet düzeyi anketi SPSS.15 Windows Versiyonu ile analiz edilerek, memnuniyet düzeyi irdelenmiştir.
Özet (Çeviri)
This study; which is the cornerstone of today's modern World of working life has dealt the people so workers. The determination of the internal customer satisfaction levels of public employees; They offer quality services, focused on the impact of total quality management in making effective and efficient. The provision of public services of the modern world's priorities of work and the first part of our study on the level of employee satisfaction, total quality concept, these condpart of the public service and employee satisfaction latestchapter in a briefreferenceto the history of the tax administration, the tax Office made with the employees satisfaction survey SPSS.15 Windows Version analyzed, satisfaction levels were examined.