Global eğilimler ve yönetici profili
  1. Tez No: 42608
  2. Yazar: MURAT KASIMOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 1995
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Dumlupınar Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 147
Özet
ÖZ Bu tezin amacı, modern yöneticiler için yaratıcı yönetim vizyonları oluşturmaktır. Yöneticiler açısından holistik bir yaklaşım kullanılan tez üç nokta üzerinde odaklanmıştır. Birinci olarak, global yöneticinin profilini etkileyen global yapının özellikleri tesbit edilmeye çalışıldı. İkinci olarak, yaratıcı ve profesyonel perspektifler kullanılarak global yöneticilerin spesifik özellikleri tesbit edildi. Son olarak da, Türkiye 'deki yöneticilerin aktüel becerileri tesbit edilerek global yöneticilerin ki ile karşılaştırma yapıldı.
Özet (Çeviri)
ABSTRACK The aims and objectives of this thesis to create new and professional management vision to contemporaray manager who is managing in the borderless world where competitiveness, productivity, quality and effectiveness are sharp as much as knife. The thesis, which takes a holistic aproach to management vision for Hie global manager is focused on three main points. Firstly, we attempt to find out a global structure that effects the global manager profile. Secontly, in which a crative and professional perspective is used, gives special thoughts about global manager profile. Thirdly, which is the last one is about tie manager of my country at least we made a critique about corresponding.