The Turkish brewing industry and Ege Biracılık
Türk biracılık sektörü ve Ege Biracılık
- Tez No: 42829
- Danışmanlar: DR. SAUGATA BANERJEE
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 1995
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Koç Üniversitesi
- Enstitü: İşletme Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 63
Özet
Öz Bu projede, Türk Biracılık sektörü ve Ege Biracılık incelenmektedir. ilk kısımda, Türk biracılık sektörü hakkında genel bir bilgi verilmiştir. Bu kısımda sektördeki firmalar ve piyasadaki posizyonları incelenmiştir. Ayrıca sektörü etkileyen faktörlerde incelenmiştir. İkinci kısımda Ege Biracılık incelenmiş ve finansal analiz değerlendirmesi ve rasyo analizi yapılmıştır. Dördüncü kısımda firmanın iflas edip etmeyeceği konusunda inceleme yapılmıştır. Ekler kısmında pro-forma bilanço, hesaplanan sektör rasyoları ve kullanılan diğer raporlar verilmiştir.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT This thesis is on the analysis of the the Turkish Brewing sector and Ege Biracilik. The first part is a general overview of Turkish Brewing Industry. In this part, companies in the industry as a whole,is analyzed. In second and third parts, Ege Biracilik is investigated and financial performance evaluation and ratio analysis is done. Finally, the bankruptcy prediction analysis is done for Ege Biracilik.