Seyahat sağlık sigortasının mobil cihazlar ile satışının hızlandırılması
Accelerating emergency travel health insurance business by using mobile devices
  1. Tez No: 430242
  2. Yazar: BEŞİR KADEM
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. EGE KİPMAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2016
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 55
Özet
Sigortacılık sektörüne yönelik geliştirilen mobil uygulamalar daha çok hasar gerçekleştiğinde hasar ihbarı yapma ve teklif alma üzerine yöneliktir. Mobil uygulamalar üzerinden sigorta satışı ise neredeyse yok durumundadır. Bu çalışma ile mobil uygulama üzerinden sigorta satışı anlatılmış ve farklı bir bakış açısı getirilerek OCR üzerinden sigorta satışının nasıl hızlandırılabileceği üzerinde durulmuştur. Bu amaç için sigortacılık, OCR teknolojisi, mobil kavramı, mobil işletim istemleri ve mobil uygulama geliştirme süreci incelenmiştir. Bu inceleme süreci ardından Windows 10 Mobile uygulaması geliştirmek için kullanılan teknolojiler anlatılmıştır. Sonrasında tez konusu olan OCR ile seyahat sağlık sigortası satışının hızlandırılması üzerine geliştirilen mobil uygulama tanıtılmıştır. En sonunda sonuç ve öneriler bölümünde tez kapsamında elde edilen bulgular ve öneriler sunulmuştur.
Özet (Çeviri)
Mobile applications developed for the insurance sector are mostly intended for filing a claim when damage is occurred or for receiving a proposal. There are few, if any, insurance sales over mobile applications. This study explains the insurance sales over mobile applications and focuses on how to accelerate the insurance sales over OCR by adapting a different perspective. For this purpose, the insurance business, OCR technology, the concept of mobile, mobile operating systems and mobile application development process have been examined. After this examining process, the technologies used to develop Windows 10 Mobile application were explained, which were followed by the introduction of the mobile application developed for accelerating the sales of travel health insurance by OCR. Finally, in the conclusion and suggestions part, the findings obtained under the scope of the thesis and the suggestions have been provided.