The Attitude of the national commercial banks toward the current situation and the future of asset securitization
Milli ticari bankaların menkul kıymetleştirmenin şu andaki durumuna ve gelecekteki durumuna karşı olan tutumları
  1. Tez No: 43243
  2. Yazar: ERTAN PAŞA
  3. Danışmanlar: PROF.DR. CENGİZ EROL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 1995
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 112
Özet
öz MİLLİ TİCARİ BANKALARIN MENKUL KIYMETLEŞTİRMENİN ŞU ANDAKİ DURUMUNA VE GELECEKTEKİ DURUMUNA KARŞI OLAN TUTUMLARI PAŞA, Ertan Yüksek Lisans Tezi, İşletme Anabilim Dalı Tez Yöneticisi: Prof. Dr. Cengiz Erol Mayıs 1995, 112 sayfa Bu çalışma Milli Ticari Bankaların Türkiye'deki menkul kıymetleştirmenin şu andaki durumuna ve gelecekteki muhtemel durumuna karşı olan tutumlarını araştırmaktadır. Bilgiler özel olarak hazırlanmış bir anketle toplanmıştır. Toplanan bilgiler parametrik olmayan testlerle (quantile test, median test ve Chi-square test) analiz edilmiştir. Sonuçlar bu bankaların menkul kıymetleştirmeye karşı tutumlarının olumlu olduğunu göstermiştir. Kilit Kelimeler : varlığa dayalı menkul kıymetler; menkul kıymetleştirme; tutum; milli ticari bankalar; anket çalışması. Bilim Dalı Sayısal Kodu: 215.01.02 iv
Özet (Çeviri)
ABSTRACT THE ATTITUDE OF THE NATIONAL COMMERCIAL BANKS TOWARD THE CURRENT SITUATION AND THE FUTURE OF ASSET SECURITIZATION PAŞA, Ertan Master of Business Administration Supervisor: Prof. Dr. Cengiz Erol May 1995, 112 pages This study attempts to find out the attitude of the National Commercial Banks toward the current and the expected future situation of asset securitization in Turkey. The data were collected through a specially developed questionnaire. The data were analysed through the use of nonparametric tests (quantile test, median test and Chi-square test). Findings revealed a favorable attitude toward asset securitization. Key Words : asset backed securities; securitization; attitude; national commercial banks; questionnaire. Science Code: 215.01.02 m