Demokratik Kongo Cumhuriyeti'ndeki doğrudan yabancı yatırımlar; 2010-2014 Türk yatırıcımcılar
Foreign direct investment in Democratic Republic of Congo; 2010- 2014 Turk investers
  1. Tez No: 440810
  2. Yazar: OUMAR NDARABU BABA
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. RECEP KARABULUT
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2016
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İnönü Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 85
Özet
Dünya; ticaretiyle, sermayesiyle, üretimi ve insan gücünün küreselleşmesi ile birlikte yeni bir çağa girmektedir. Bu geçiş gelişmiş ülkeler tarafından yönlendirilirken bundan gelişmekte olan ülkeler de en az gelişmiş ülkeler kadar etkilenmektedir. Herhangi bir ülkenin almış olduğu bağımsız bir karar artık tüm dünya ülkelerini etkileyebilmektedir. Bu çalışma, etkileşim çağında Demokratik Kongo Cumhuriyeti'ndeki doğrudan yabancı yatırımların ve özellikle Türk yatırımcıların karşılaştıkları sorunları incelemeyi amaçlamaktadır. Bu doğrultuda çalışmada giriş, araştırmanın teorik çerçevesi, Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nin tanıtımı ve son olarak da karşılaşılan sorunlar incelenerek çözümler ve öneriler sunulmuştur.
Özet (Çeviri)
The world, with trades, capitals, productions and humanity's globalization, has entered in a new era. This fact, conduct by developed countries, influences developing countries and underdeveloped countries as well. Nowadays, decisions taken independently by one country can influence all worlds' countries. This work aims to examine in depth manner foreign investments in Democratic Republic of Congo, and specially problems encountered by Turkish investors. Therefore, this work has been presented with an introduction, a general consideration, a presentation of Democratic Republic of Congo, and finally the examination of problems encountered by Turkish investors with suggesting related solutions.