Reklamların ve video tanıtımlarının gelişimi
Development of advertising and promotional video
- Tez No: 441346
- Danışmanlar: PROF. DR. GÜLER ERTAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Reklamcılık, İletişim Bilimleri, Advertising, Communication Sciences
- Yıl: 2016
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Arel Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Grafik Tasarım Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 55
Özet
Reklam; bir ürün veya hizmete ilişkin bir mesajı çeşitli medya yöntemleri ile hedef kitlelere tanıtmak için yapılan planlama ve eylemlerin tümüdür. Tanıtım; sürekli yaratıcılık, sürekli yeni fikirler ve stratejiler gerektiren bir uygulama sanatıdır. Hedef kitlelerin ve tüketicilerin kullanmakta olduğu ve satın almayı alışkanlık haline getirdikleri bir ürün veya hizmetin akıllarda sürekli güncel tutulmasını ya da tüketicide bir başka markaya satış eğilimini yaratmak reklam yoluyla gerçekleşebilmektedir. Bu çalışmada, reklam ve tanıtımların hayatımıza nasıl girip günümüze değin gelişerek değişmiş tarihsel süreci ve bunun tüketiciler üzerine etkileri irdelenecektir.
Özet (Çeviri)
Advertising is the sum of all the actions and planning for distributing the message of a new product or a service to the target audience via various media channels. Promotion requires constant creativity and it is the art of creating new ideas and strategies. The products or services that are already used and preferred by the consumers can be reminded of the product or service constantly through advertising or it can be used to lead the consumers to another brand of product or service. Here, the impact of advertising and promotions on the consumers and how it changed and became a part of our lives will be discussed.