KOBİ'lerde farklılıkların yönetimi ve insan kaynakları politikaları
IK policies and management of the differences in SMES
  1. Tez No: 443266
  2. Yazar: HAKİME GÜNDOĞDU
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ESİN CAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2016
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İnsan Kaynakları Yönetimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 113
Özet
İçinde bulunduğumuz bu çağda farklılıklar bir bütün oluşturmaktadır. Özellikle çalışma hayatında hem bireysel hem de örgütler açısından ele alınıp incelenmesi gereken bir alandır. Ülkemizde ve Dünyada KOBİ'lerin ekonomiye ve sosyal hayata katkıları ile önemi çok büyük bir paya sahiptir. Gelişen ve büyüyen bu ekonomik örgütler yeni Dünya düzenine ayak uydurmak zorundadırlar. Bu çalışmada KOBİ'ler, KOBİ'lerde insan kaynakları politikaları, farklılıkların yönetimi ve Avrupa Birliği uyum sürecinde KOBİ'lerde ayrımcılık yasası ve uygulamaları ele alınacaktır.
Özet (Çeviri)
Into the age we live in, the differences constitute the whole. It is a field particularly in working life that should be considered and examined in terms of both individual and organizations. In our country and in the World, the importance of the contribution of SMEs to the economy and social life has a very large share. These economic organizations that developing and expanding are obliged to adapt to this new world order. In this study, The SMEs, The human resource policies in SMEs, The management of diversity and the discrimination laws and the practices in SMEs in the European Union integration process will be discussed.