Gender difference in the generation of satisfaction and wom in e-commerce
E-ticarette müşteri memnuniyeti ve kulaktan kulağa pazarlama için cinsiyet farklılığı
  1. Tez No: 443370
  2. Yazar: KHALIL SKALLI
  3. Danışmanlar: DR. ADNAN VEYSEL ERTEMEL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2016
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Pazarlama Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 53
Özet
Günümüzde teknoloji, iş yaşamında dijitalleşme sayesinde devrimsel değişikliklere neden olmaktadır. Pazarlama çok hızlı ve büyük ölçüde değişime uğrayan bu iş süreçlerinin ayrılmaz bir parçasıdır. İş süreçlerinde maliyetler düştükçe aynı anda verimlilik ve kolayda erişim boyutlarında artış gözlemlenmektedir. Internet, televizyon ve mobil telefon gibi dijital kanallar pazarlamacılar ve tüketicilerin karşılıklı fayda sunan ilişkiler geliştirmelerini sağlayan platformlar sunmaktadır. Dijital pazarlama iletişimi, bu anlamda müşterilerle dijital cihazlar ve mecralardan iletişimi ifade eden şemsiye bir terimdir. Bu çalışma, e-ticaret özelinde müşteri memnuniyeti ve kulaktan kulağa pazarlama boyutunda cinsiyet farklılığının önemini irdelemektedir.
Özet (Çeviri)
Today, technology has revolutionized the business sector through digitalization of most processes. Marketing is an integral part of the business units undergoing such rapid and significant changes as many organizations seek to establish the manner in which cost can be minimized while guaranteeing efficiency and convenience at the same time. Digital channels such as the internet, television, and mobile phones have provided the necessary platform on which marketers and customers can establish mutually beneficial relationships. Digital marketing communication (DMC) is an umbrella term referring to the use of digital channels and devices to communicate with the customers. In this paper, the discussion centers on the impact of gender in the generation of satisfaction and WOM in E-commerce.