Main factors driving customer loyalty in e-commerce marketing based on apparel retail market
Giyim perakende pazarında e-ticarette tüketici sadakatini tetikleyen temel faktörler
  1. Tez No: 443384
  2. Yazar: SEMİH ERCAN ORÇEN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ÖZGÜR ÇENGEL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2016
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 48
Özet
E-ticaret hacmi büyümeye devam etmekte ve giyim, tıpkı daha önce fiziki endüstri için de olduğu gibi bu büyümede anahtar bir faktör olmaya devam etmektedir. Bu koşullarda, pazarda girişimciler, profesyoneller ve sadece web alanında bulunan rakipler gibi bir çok rakip bulunmaktadır. Böyle bir rekabetçi pazarda, sadık müşteriler her zamankinden daha fazla önem kazanmaktadır, çünkü hem seviye atlatarak sadık müşteri yapmak, hem de kurulmuş olan bağı koparmak zordur, dahası bu müşteriler en karlı müşterilerdir. Marka sadakatinin önemiyle birlikte, akademik görevliler hala yaygın bir şekilde kabul görmüş bir marka sadakati ölçüm yöntemi için karar kılabilmiş değillerdir. Bu araştırmada ise, uyarlanmış bir model aracılığı ile marka sadakatinin anahtar faktörlerinin ağırlık seviyeleri ölçülecektir.
Özet (Çeviri)
E-commerce volume continuously grows and apparel is one of the key industries that drive whole, just like how it was in physical industry before. In these conditions, there are many competitors such as entrepreneurs, professionals and web only competitors. In this kind of competitive market, obtaining loyal customers is becoming a much more challenging task than ever, just because it is very tough to level up into loyal customer and again it is very hard to break the bonds. Moreover, they are the most profitable customers. With this importance of brand loyalty, the academics are still unsure about a commonly accepted brand loyalty measurement. In this research, an adapted model is used in order to measure the effectiveness levels of key drivers of brand loyalty.