Kesirli mertebeden lineer olmayan diferansiyel denklemlerin analitik ve sayısal çözümleri üzerine
On the analytical and numarical solutons of nonlinear fractional differential equations
  1. Tez No: 445141
  2. Yazar: GÜLNUR YEL
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ZEYNEP FİDAN KOÇAK
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2016
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 95
Özet
Bu çalışma dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde kesirli analizin tarihsel gelişimi, kesirli türev ve integraller için tanım ve teoremler verilmiştir. İkinci bölümde, Homotopi Analiz Metodu, Geliştirilmiş Bernoulli Alt Denklem Fonksiyon Metodu, Modifiye Edilmiş Deneme Denklem Metodu verilmiştir. Üçüncü bölümde verilen metotların uygulamaları yapılmıştır. Dördüncü bölümde ise bu çalışmada elde edilen analitik ve sayısal sonuçların değerlendirilmesi yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
This study consist of the four chapters. In the first chapter, it has been given on the historical structures of fractional calculus, some definitions and theorems of fractional derivatives and integrals. In the second chapter, Homotopy Analysis Method, Improved Bernoulli Sub-Equation Function Method, Modified Trial Equation Method have been given. In the third chapter, it has been applications given methods. In chapter four, obtained analytical and numerical solutions in this study have been evaluated.