SMEs market access failure and barriers to internationalization: The correlation between SMEs internationalization, innovation, and growth
KOBİ'lerde uluslararasılaşma engeller ve başarısızlık: KOBİ'lerın uluslararasılaşma yenılıkçilik ve büyüme arasındakı ilişki
  1. Tez No: 451739
  2. Yazar: ABDUL KAFİ HAJİ ABDUL SAMAD
  3. Danışmanlar: PROF. DR. NADER NADA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Endüstri ve Endüstri Mühendisliği, İşletme, Industrial and Industrial Engineering, Business Administration
  7. Yıl: 2016
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Fatih Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İnovasyon ve Girişimcilik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 123
Özet
Uluslararasılaşma yüksek gerçekliğin bir konudur, diğer yandan SMEs genişleme en karmaşık temel bir yüksek gerçekliğin bir konu olduğunu ve dünya uluslararası ticarette hızlı artışa neden küreselleşmiş haline gelmiştir ihtiyaç vardır bir çalışma için nasıl SMEs uluslararası olmak olduğunu ve spot küçük ve orta ölçekli işletme (SMEs) dış pazar fırsatlarını erişmek ve yurtdışına gitmek için başarısız nasıl olduğu bu çalışmada, uluslararası piyasa işlemleri uyarlar. uluslararasılaşma sürecinin çalışmaların çok sayıda vardır ,henüz çoğu esas olarak çok uluslu kurumsal odaklanmaktadır. Literatüre önermektedir , uluslararasılaşma sürecinin çalışmaların çok sayıda çoğu esas olarak çok uluslu kurumsal odaklanmak henüz bulunmamaktadır.SMEs uluslararasında sürecinde birçok engellerle karşılaşmaktadırlar önerir; Bu tezin genel amacı SMEs uluslararasılaşma daha iyi anlayabilmek için ve önerilen ve dış pazarda ve bu pazarın giriş modu seçimi olan engelleri incelemektir. kuramsal çerçeve uluslararası ürün yaşam döngüsü modeli, işlem maliyeti yaklaşımı, U-Modeli, Ağ modeli ve altı adım uluslararasılaşma modeli gibi farklı uluslararasılaşma teorileri bir açıklama içerir. Çalışma yenilik / açık inovasyon, bariyerler uluslararasılaşma ve büyüme analizi arasındaki korelasyon ile son bulur.
Özet (Çeviri)
Internationalization is a topic of high reality, on other hand one of the most complicated fundamental for SMEs expansion, since it is a way to survive and grow, and the world has become globalized, resulting in rapid increase in international trade, There is a need for a study that how SMEs to become internationalized and adapt international market operations , in this study the spotlight is on how small and medium- sized enterprise (SMEs) fail to access foreign market opportunities and go abroad. There are a large number of studies of internationalization process yet most of them mainly focus on multinational enterprise. The literature suggests that SMEs face many impediments during the process of internationalization; the overall purpose of this thesis is to gain better understanding of SMEs internationalization and to investigate the barriers which are suggested and choice of foreign market and entry mode of that market. The theoretical framework involves a description of different internationalization theories such as, international product life cycle model, transaction cost approach, U-Model, Network model and six step internationalization model. The study concludes with the correlation between innovation/open innovation, barriers internationalization and growth analysis.