Fuzzy küme dizileri ve fuzzy küme değerli dönüşümler
Fuzzy set sequences and fuzzy set-valued mappings
  1. Tez No: 458977
  2. Yazar: HASAN YARADANAKUL
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. SERPİL ALTAY
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Anadolu Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 60
Özet
Bu tezde, küme değerli dönüşümlerin bazı özellikleri, fuzzy kümeler için araştırılmıştır. Bu nedenle, küme dizilerinin limiti, küme değerli dönü- şümlerin limit, türev ve grafiği ile tanjant koni hakkında birtakım önermeler incelenmiştir. Fuzzy kümeler ve fuzzy küme dizilerinin limiti incelendikten sonra son bölümde, fuzzy küme değerli dönüşümlerin limit, türev ve grafikleri araştırılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this thesis, some properties of set-valued mappings are investigated for fuzzy sets. Therefore, some propositions are considered about limits of sequences of set, limits, derivative and graf of set-valued mappings with tangent cone. After fuzzy sets and limit of sequences of fuzzy sets are proposed, in last section; limit, derivative and grafs of fuzzy set-valued mappings are investigated.