Visual basic 3.0 programlama diliyle elektrik devre analizi
Electrical circuit analysis with visual basic 3.0 programming language
  1. Tez No: 45945
  2. Yazar: ABDULKADİR ARAZLI
  3. Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. ŞEMSETTİN KILIÇARSLAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 1995
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Marmara Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 106
Özet
ÖZET“Visual Basic 3.0 Programlama Diliyle Elektrik Devre Analizi”konulu tez Elektrik devreleri konusuna yeni başlayan öğrenciler için hazırlanmıştır.Bu programda“Doğru Akım”konusunda konu analizi yapılmaktadır.Her konu için ayrı ayrı örnekler ve problemler bulunmaktadır. Birinci bölümde, Windows 3.1 programın çalıştırılması, menülerin, ikonlann, progran yöneticisnin kullanımı anlatılmaktadır. îkinci bölümde, Visual Basic 3.0 programlama dilini tanıtımı yapılmaktadır. Visual Basic menü komutlarının kısa özeti verilmektedir. Üçüncü bölümde,“Visual Basic 3.0 Programlama Diliyle Elektrik Devre Analizi”programının bilgisayara yüklenmesi, Windows sisteminde çalıştırılması, programda bulunan örnekler ve problem çözörrderinin kullanımı anlatılmaktadır. Dördüncü bölümde,“Visual Basic 3.0 Programlama Diliyle Elektrik Devre Analizi”Program Listesi verilmektedir. III
Özet (Çeviri)
ABSTRACT Thesis named as“Electrical Circuit Analysis with Visual Basic 3.0 Programming Language”, has been prepared for students who are newly started Electrical Circuit subject. In this program, subject analysis has done in the“Linear Current”subject. There are examples and problems for each subject as well. In the first chapter, running Windows 3.1, using menus, icons and program manager have been described. In the second chapter, an introduction Visual Basic 3.0 has done. In addition short brief of menu commands has been given. In the third chapter, the program of“Electrical Circuit Analysis with Visual Basic 3.0 Programming Language”has described with running program in windows 3.0 and using examples and problem solutions. Finally in the fourth chapter, the list of“Electrical Circuit Analysis with Visual Basic 3.0 Programming Language”program has been given. IV