Bor trioksidin I B metal oksitleri ile reaksiyonlarının incelenmesi
  1. Tez No: 45962
  2. Yazar: ZAKİR AKIN
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. SÜLİN TAŞÇIOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Kimya, Chemistry
  7. Yıl: 1995
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Marmara Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 117
Özet
UI.~ ! Bu çalışmada Bortr ioksidin I B metal oksitlerinden Bakır I- oksit. Sakır- 1 1- Oksit ve Sümüş-Î -Oksit ile vermiş olduğu reaksiyon ürünlerinin incelenfrsesi esası oluşturfnaktadı r = Bu süreç, metal oksit ve 320s in sentezi ila başlamış bunu da karışıklar in hazırlanması - yakılması takip etmiştir* Bundan sonrada bu ürünlerin analizlerinin yapılma süreci başlamıştır, 3u süreçte ilk önce ürünlerin kalite kontrolleri yapılmış bunu fiziksel ve kim yasal analizler takip ecmiştir* ürünlerin elektriksel iletkenlik «s magnet i k özelliklerinin analizleri yapılmış çalışla daha ileri basa- iTısÇii'û odl ve TEfl çalışmaları, yer al -.fi iş t; ir >
Özet (Çeviri)
dUrtîİAR“ ıy-, the in vsstigation of the raactian product of î B i«atal oxidae, Copper I-Qxide, Coopsr-11 ü«idş and siiver-I Oxide -for^ the basic* ?tsd with the synthesis of Metal Oxide the preparation and burning of the This period has been s”and B2Q3 and followed thi- ipixturas After t^ss£5 the analysis period of these Products has started. In this period -First. quality control of the products has bean made and folloved this physical and Cnsraicai analysis. The a n a 1 y s 1 5 electrical Conductivity and magnet i k the :roducts has been performed, In the next atep» bfc.Ii and «EM studies