Süleymaniye Kütüphanesi Atıf Efendi bölümü 2254 numaradaki şiir mecmuası (99b-144a varakları arası transkripsiyonlu metin ve inceleme)
Atıf Efendi Section of Suleymaniye Library poem mecmua in 2254 number (99b-144a between of pages text with transcription and analysis)
- Tez No: 461228
- Danışmanlar: DOÇ. DR. MEHTAP ERDOĞAN TAŞ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Türk Dili ve Edebiyatı, Turkish Language and Literature
- Yıl: 2017
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Cumhuriyet Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Türk Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Eski Türk Edebiyatı Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 250
Özet
Tezimize konu olan mecmua, Süleymaniye Kütüphanesi Atıf Efendi Bölümü 2254 numarada kayıtlı olan mecmuadır. Mecmuanın çalışmamıza konu olan kısmı 99b-144a varakları arasıdır. Çalışmamızda genel olarak mecmualar ve çalışmamıza konu olan mecmua ile ilgili bilgiler verildikten sonra yazma eserin transkripsiyonlu yazı çevrimi yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
The mecmua that we studied in this thesis is the one which is registered in Atıf Efendi Section o Süleymaniye with the registration number of 2254. The part of the Mecmua that we studied includes the part between the pages 99b-144a. After giving some information mecmuas in general and the one that is subject to our study, we performed text translation of the manuscript with transcription.