Muğla'nın turizm arz talep yapısının gelişimi
The structure and the development of Mugla's tourism supply and demand
- Tez No: 463398
- Danışmanlar: PROF. DR. NÜZHET KAHRAMAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Turizm, İşletme, Tourism, Business Administration
- Yıl: 2017
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Ticaret Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Turizm İşletmeciliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 81
Özet
Turizm ülkemizde ve dünya da en büyük sektörler arasında yer almakta ve günden güne gelişmeye devam etmektedir. Ülkemizin turizm cenneti olan Muğla'nın turizm konusunda geleceğe yönelik planlar yapması, tarihi, kültürel ve doğal mirasına sahip çıkması turizmin geleceği açısından oldukça önemlidir. Bu çalışmada literatür taraması yapılmış, Muğla ilinde yer alan konaklama işletmeleri, seyahat acentaları, tarihi ve doğal eserler ile söz konusu eserlere olan talebi artırma ve bu konuda karşılaşılan sorunlar hakkında bilgiler toplanmıştır.
Özet (Çeviri)
It is among the tourism countries and sectors around the world and continues to evolve day by day. Muğla's tourism paradise is important in terms of the future of tourism, which is to make plans for the future of the understanding of the tourism of our country and to possess its historical, cultural and natural heritage. In this study, the literature search was done, and to have knowledge about the issues related to the ground management, travel agencies, historical and natural monuments in Muğla province and the problems encountered in this subject.