Azer
Azer
  1. Tez No: 466050
  2. Yazar: ALİ KEMAL ÇİPE
  3. Danışmanlar: PROF. DR. BURAK BUYAN
  4. Tez Türü: Sanatta Yeterlik
  5. Konular: Radyo-Televizyon, Radio and Television
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Sanat Dalı
  12. Bilim Dalı: Sinema Televizyon Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 104
Özet
Bu tez filminde semboller ve göndermeler yardımı ile ana hikâye ve karakterlerde katmanlar oluşturma üzerine çalışılmıştır. Bu yöntem ile ana hikâyenin dışında seyirciye farklı hikâye veya hikâyelerin de anlatılabileceği gösterilmiştir. Bununla beraber chiaroscuro ışığının kullanımı da filmin içerisinde bir aydınlatma tekniği olarak ele alınmış ve uygulanmıştır. Özetle hikâyede katmanlar oluşturmak ve chiaroscuro ışığının estetiği ve anlatıma etkisi bu tez filminde ortaya konmuştur.
Özet (Çeviri)
This thesis has been awork on creating stratums on the main story and characters by using symbols and implicitnesses. With this method the possibility of showinga storyor stories besides the main story to the viewer has been demonstrated. Additionally chiaroscuro light has been analyzed an used as a lighting technique in this film. In epitome the creation of stratums on the story and the aesthetical of chiaroscuro light and it's influence on the expression have come into view by this thesis.