Mustafa Amca jean's
Mustafa Uncle jean's
  1. Tez No: 468466
  2. Yazar: TUĞRUL OZAN TUĞRUL
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. CENK DEMİRKIRAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sahne ve Görüntü Sanatları, Performing and Visual Arts
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Sanat Dalı
  12. Bilim Dalı: Sinema Televizyon Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 33
Özet
Bu çalışmada, Beyoğlu, İstiklal caddesi üzerinde bulunan önemli tarihi hanlardan biri olan Hazzopulo (Haccopulo) pasajında halen işlemekte olan bir çay ocağı konu edinilmiştir. Çay ocağının hem yıllar içinde Beyoğlu'nda ayakta kalmayı başarabilen nadide bir mekan olması hem de yerli yabancı bir çok farklı kültür ve kesimi bir arada barından enteresan bir profili olması bu tarihi ocağın son sahibi ve temsilcisi olan Mustafa Amca'yı tarihe tanıklık etmek açısından önemli yapmıştır. 1985'ten günümüze ocağı başarıyla işleten ve burayı küçük bir han ocağından alıp bir sosyal ortama dönüştüren Mustafa Amca'yı odağa alarak, Beyoğlu'nda tarihi, güzide bir mekan olan çay ocağından, müdavimlerininde görüşleriyle, kesitler sunulmuştur.
Özet (Çeviri)
In this work, Hazzopulo (Haccopulo) which is one of the important historical passages in Istiklal st and teahouse is told.This place is a rare place that can survive in Beyoğlu over the years. A combination of domestic and foreign holds a very different culture. Uncle Mustafa has been operating the tea ceremony for a long time. This film presents sections from the opinions of Uncle Mustafa and his customers.