E-ticaret sitelerine ziyareti etkileyen faktörler ve tüketiciler üzerinde bir uygulama
Factors which affecting visit to e-commerce sites and application on consumers
  1. Tez No: 468476
  2. Yazar: BERİL ŞEN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ERDOĞAN TAŞKIN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Pazarlama Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 78
Özet
E-ticaret, 'elektronik aygıtlar aracılığı ile yapılan ticaret' olarak tanımlanmaktadir. Günümüzde, ülkemizde ve Dünya'da hızla gelişen e-ticaretin önemi her geçen gün artmaktadır. Belirli değişkenler ile e-ticaret sitelerine ziyareti etkileyen faktörler arasındaki ilişkide ayni hızla gelişmektedir. Bu nedenle e- ticaret sitelerine ziyareti etkileyen faktörler; dağıtım, fiyat, tutundurma, tasarım, ek hizmet olarak belirlenmiş. Ve bunlar üzerinden hazırlanan sorular ile 156 katılımcı sağlanarak sosyal medya ve elektronik posta yoluyla anket çalışması yapılmıştır. Bu çalışmanın amacı, E-ticaret sitelerine ziyareti etkileyen faktörleri belirlemektir.
Özet (Çeviri)
E-commerce is defined as commerce which is performed over electronic devices. The importance of e-commerce, which is developing rapidly in our country and in the World, is increasing day by day. The relation between certain variants and the factors affecting the number of visits to those e-commerce websites is also increasing with the same pace. For this reason, the factors affecting the number of visits to those e-commerce websites are determined as; distribution, price, holding on to the market, design and additional services and the survey is conducted over social media and e-mail with 156 participants with the questions prepared about those determined factors. The purpose of this study is to determine the factors affecting the visits to e-commerce websites.