S-Kapalı ve s-kapalı uzaylar üzerine
  1. Tez No: 47146
  2. Yazar: A.TAHA SERTKAYA
  3. Danışmanlar: DOÇ.DR. A. HAYDAR EŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 1995
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Akdeniz Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 48
Özet
IV ÖZET Dört bölümden oluşan bu çalışmada, kararsız fonksiyonlar, s-kapalı ve S-kapalı uzaylar üzerine yapılan çalışmaların bir derlemesi yapıldı. Birinci bölümde, diğer bölümler için gerekli olan önbilgiler ve kavramlar verilmiştir. İkinci bölümde Crossley, Hildebrand, Maio ve Noiri 'nin kararsız fonksiyonlar ve bunların zayıf ve kuvvetli türleri üzerine yapılan çalışmaları incelenmiştir. Üçüncü bölümde, Thomson tarafından tanımlanan S-kapalı uzayların değişik karakterizasyonları verilmektedir. Ayrıca Cameron, Noiri, Mukherjee ve Basu tarafından verilen S-kapalı uzaylar ile ilgili özellikler incelenmektedir. Dördüncü bölümde, Maio ve Noiri tarafından tanımlanan s-kapalı uzaylar ve bunlarla ilgili karakterizasyonlar ile s-kapalı uzaylar üzerine Mukherjee ve Basu 'nun çalışmaları incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT This work consists four chapters, and is a survey of studies on irresolute functions, s-closed and S-closed spaces. The first chapter is devoted to an exposition of background material which is needed in the other chapters. In the second chapter irresolute functions, defined by Crossley, Hildebrand, Noiri and Maio, are studied and some characterizations are given. The third chapter is divided into four sections. These are devoted to studies conducted by Thompson, Noiri, Csâszâr, Mukherjee and Basu on the topics of S-closed spaces, and S-closed subspaces, and Sets S-closed to a space, and semicontinous and irresolute images of S-closed spaces. The fourth chapter is devoted to works by Maio, Noiri, Mukherjee and Basu on s-closed spaces. In addition, some relations between s-closed and S-closed spaces