Lorentzian Para-Sasakian manifoldlar üzerine
On Lorentzian Para-Sasakian manifold
  1. Tez No: 473114
  2. Yazar: GAMZE ALKAYA
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. BEYHAN YILMAZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 42
Özet
Bu tezde Lorentzian Para-Sasakian manifoldlar çalışılmıştır. Bu tez dört bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde, bu tez konusuyla alakalı mevcut literatürdeki benzer çalışmalardan özet yapılmıştır. İkinci bölümde; Para-Sasakian manifold ve Lorentzian Para-Sasakian manifold ile ilgili temel tanım ve teoremlere yer verilmiştir. Üçüncü bölümde; Lorentzian Para-Sasakian manifoldlar ile ilgili temel teorem ve tanımlarla birlikte eğrilik şartlarını sağlamakta kullanılan bazı eşitlikler elde edilmiştir. Son bölümde ise; Lorentzian Para-Sasakian manifoldu üzerinde alınan semi-simetrik non-metrik konneksiyona ve quarter-simetrik non-metrik konneksiyona göre ξ-konharmanikal flat eşitliği incelenmiş ve teoremlerle ifade edilmiştir.
Özet (Çeviri)
The aim of the present thesis is to study Lorentzian Para-Sasakian manifolds. This present study is organized as four chapters. In the first chapter, contains some well-known fundamental definitions which will be used another chapters. In the second chapter, some fundamental definitions and theorems about Para-Sasakian manifold and Lorentzian Para-Sasakian manifolds have been given. In the third chapter, the basic theorems and definitions of Lorentzian Para-Sasakian manifolds and the equality which is used to provide the conditions of Lorentzian Para-Sasakian manifolds have been given. In the last chapter, we studied ξ-conharmonicly flat with respect to the semi-symmetric non-metric connection and quarter-symmetric non-metric connection on Lorentzian Para-Sasakian manifold and we gave theorem about Lorentzian Para-Sasakian manifold.