Hemen hemen α-kosimplektik manifoldlar üzerinde η-paralel tensör alanları
Η-parallel tensor fields on almost α-cosymplectic manifolds
  1. Tez No: 482339
  2. Yazar: İSMAİL MISIRLI
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. HAKAN ÖZTÜRK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Afyon Kocatepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 61
Özet
Bu tez çalışması beş bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm, giriş kısmına ayrılarak genel bir literatür bilgisi verilmiştir. İkinci bölümde, gerekli temel tanımlar ve kavramlar tanıtılmıştır. Üçüncü bölümde, hemen hemen α-kosimplektik manifold yapısı ele alınmış ve bu yapı için temel eğrilik özellikleri yardımıyla bazı belli paralel tensör alanları incelenmiştir. Dördüncü bölümde, bazı tensör şartlarını sağlayan hemen hemen α-kosimplektik manifoldu ile ilgili bazı sonuçlar verilmiştir. Beşinci bölümde, belli bazı flat koşulları sağlayan hemen hemen α-kosimplektik manifoldu ayrıntılı bir şekilde ele alınmış ve bazı sonuçlar elde edilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of five chapters. The first chapter is devoted to the introduction section and provide a generel knowledge of literature. In the second chapter, the necessary basic concepts and definitions are introduced. In the third chapter, the structure of almost α-cosymplectic manifold is considered and some certain parallel tensor fields are examined for this structure with the help of basic curvature properties. In the fourth chapter, some general results related to almost α-cosymplectic manifold satisfying some tensor fields are given. In the fifth chapter, almost α-cosymplectic manifold satisfying some certain flatness conditions is addressed in detail and some results are obtained.