Mali tabloların analizinde kullanılan yöntemler ve BİST 100'de işlem gören spor kulüpleri üzerine bir uygulama
Methods used in the analysis of financial statements and an application on BIST 100 traded at sports clubs
- Tez No: 488864
- Danışmanlar: DOÇ. DR. SELÇUK BALI
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Maliye, İşletme, Finance, Business Administration
- Yıl: 2017
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Giresun Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 137
Özet
Küreselleşme ile sermaye birikimi artmıştır. Bu da yatırımcılar için işletmeler ile ilgili doğru, güvenilir, şeffaf ve karşılaştırılabilir nitelikteki bilgi ihtiyacını doğurmuştur. Bu çalışmanın amacı da, işletmelerimize finansal analiz uygulamalarında yardımcı olmaktır. Bu kapsamda, mali analiz tekniklerini tam olarak açıklanmasını sağlamak için finansman fonksiyonu ile yönetim arasındaki ilişkiler belirtilmekte; mali yönetimin, mali plânlama ve mali kontrol fonksiyonlarının işletmenin başarısı bakımından önemleri üzerinde durulmaktadır.
Özet (Çeviri)
The accumulation of capital has increased together with the globalization. This has led to the real, reliable, transparent and comparable information about the business for the investors. The objective of the present study is to provide guidance for our business on the financial analysis applications. Within this context, the relationship between financial function and management is determined in order to provide the explanation of the techniques of financial analysis and the importance of financial management, planning and control functions on the success of business is stressed.