Kopya
The clone
- Tez No: 490459
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. TARIK AYLAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Sahne ve Görüntü Sanatları, Performing and Visual Arts
- Yıl: 2018
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Beykent Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Sinema Televizyon Sanat Dalı
- Sayfa Sayısı: 45
Özet
Günümüzde teknoloji her şeyi kolaylaştırmış ve insanların asla olmaz diye düşündükleri olaylara zaman içinde ışık tutmuş ve onları var etmiştir. Günümüzde teknolojiyi aktif bir şekilde kullanan insanoğlu bir tuşa basarak roketler aracılığıyla birbirleriyle savaşabilir hale gelmiş ve sonuç itibariyle dünyanın kaderinin değişmesinde oldukça etkili olmuştur. Burak, bir yapım şirketinde çalışan kurgucudur ve zamanının çoğunu ofiste bilgisayar başında geçirir. Ofiste çalışırken, bilgisayarı üzerinden herkesin alışık olduğu bir“kopyala-yapıştır”işlemi yaptıktan sonra gerilim dolu ilginç bir klonlanma döngüsü içine girmiştir. Bilgisayarının klavyesinde tuşladığı bir komut kombinasyonu, Burak'ın psikolojisinde ciddi etkiler bırakmıştır. Bu döngü engellenemez şekilde devam etmektedir.
Özet (Çeviri)
Nowadays technology made everything easier and shed light in the progress of time on the things that humans thought impossible and made them exist. Today, humankind who uses technology very effectively by pressing one button became battling each other with the rockets, consequently, it became very effective to change the destiny of the world. Burak, is a editor who works at a production company and he spends his time mostly on the computer in the office .While he is working at the office after he does regular copy-and paste process on the computer , he finds himself into an interesting cycle situation with full of tension. To enter the combination of a command on the new keyboard, it seriously effected Burak's psychology. And this cycle continues in a way that can not be prevented.