Tedarik zinciri yönetim sistemlerinin oluşturulması
- Tez No: 495594
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. HALİL HALEFŞAN SÜMEN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2015
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Maltepe Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 75
Özet
Gelişen koşullar ile birlikte işletmelerin birçoğu günümüzde rakiplerine üstünlük sağlayabilmek için, işletmeler arası iletişime daha çok önem vermeye başlamış gerek müşteri gerekse tedarikçileri ile ilişkilerinde menfaat esası ve karşılıklı iş birliğine bağlı yeniden yapılandırmaya yönelmişlerdir. Özellikle müşteri memnuniyetinin artırılması, dağıtım ve üretim esnekliğinin geliştirilmesi, ürün maliyetinin azaltılması ve kalitenin artması için tedarikçiler ile sıkı ilişkiler geliştirilmesi gerektiğini anlamış ve bu yönde ilerleme kaydetmişlerdir.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT Today, many businesses to achieve a competitive advantage understand the importance of the relationship between businesses and their relations with suppliers and customer requirements, depending on the basis of mutual cooperation and interest have begun to restructure. In particular, the close cooperation developed with suppliers, products improving the quality, reducing the cost of products purchased, the development of production and distribution flexibility on issues such as increasing customer satisfaction appears to provide extremely positive developments.