Yetkilendirilmiş yükümlü statüsü uygulaması, gümrük işlemleri ve tedarik zinciri süreçlerine etkisi
Processes of authorized economic operator , effects for customs and supply chain process
  1. Tez No: 495619
  2. Yazar: SUAT GÜRSOYLU
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. HAMİT VANLI
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Maltepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Uluslararası Ticaret ve Lojistik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 84
Özet
Yetkilendirilmiş yükümlü statüsü uygulaması ve bu uygulamanın gümrük işlemleri ve arz zinciri süreçlerine olan etkinin ele alındığı bu çalışma beş bölümden oluşmaktadır. Çalışmanın ilk bölümü olan giriş bölümünde çalışmanın amacı, önemi ve araştırmanın kavramlarından söz edilmiştir. Çalışmanın ikinci bölümünde çalışma başlığını oluşturan“Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü”kapsamlı bir şekilde ele alınmıştır.
Özet (Çeviri)
This work, which deals with the implementation of the mandated liability status and its effect on the customs operations and supply chain processes, consists of five parts. In the first part of the work, the introduction section, the concepts of purpose, importance and research have been mentioned. In the second part of the work, the“Authorized Obligatory Statute”, which constitutes the head of work, has been dealt with extensively. In the third part of the work, the emphasis was placed on the simplification of customs procedures and mutual recognition agreements.