Dijital halkla ilişkiler ve güvenilirlik algısı
Digital public relations and corporate credibility
  1. Tez No: 498876
  2. Yazar: SELVİNAZ ALTUNBAŞ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. İDİL KARADEMİRLİDAĞ SUHER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Halkla İlişkiler, Public Relations
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Pazarlama İletişimi ve Halkla İlişkiler Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Pazarlama İletişimi ve Halkla İlişkiler Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 156
Özet
Bilgi ve iletişim teknolojilerinin gelişimi ile birlikte birçok alanda iletişim sisteminde büyük bir dönüşüm gerçekleşmiştir. 'Örgütlerde Dijital Halkla İlişkiler ve Güvenilirlik Algısı' başlıklı bu çalışmada; bu dönüşüm süreci sonunda halkla ilişkilerin geldiği nokta kurumlar çerçevesinde detaylı olarak incelemeye çalışılacaktır. Toplumsal yaşamı tümüyle etkileyen bu teknolojik dönüşüm kurumlarda halkla ilişkiler sürecinin yeniden yapılanmasına ve yeni bir alan olarak 'Dijital PR'ın doğuşuna yol açmıştır. Dijital halkla ilişkiler çalışmalarının sosyal medya kapsamında ilerleyişi hem toplumun hem de kurumların 'güvenilirlik' konusuna odaklanmasına neden olmuştur. Bu tez çalışmasında, dijital halkla ilişkiler alanında kurumların güvenilirliğine ilişkin algılar bilgi ve bulgular aracılığı ile açıklamayı amaçlanmaktadır.
Özet (Çeviri)
A drastical transformation has happened in the communication systems of many areas with the development of the data and communication technologies. In this work titled as ''Digital public relations and credibility perception in organizations''; present situation that public relations have reached as a consequence of this transformation process will be attempted to be analyzed in detail. This technological transformation that has affected social life has caused reformation of the public relations process and birth of ''Digital PR''as a new area. Consequently, these public relations practises conducted upon social media had created different results in the perception of credibility in both organizations and the society. In this study aims to explain the perception about the credibility of organizations in the area of digital PR through datas and outcomes.