İslam Hukukunda vasiyet
  1. Tez No: 501558
  2. Yazar: ADEM ALBAYRAK
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ERCAN ESER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Din, Hukuk, Religion, Law
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Bozok Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Temel İslam Bilimleri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 146
Özet
Çalışmamızda, vasiyetin tanımı, çeşitleri ve geçerli bir vasiyet olması için, vasiyetin tarafları ve konusu olan mûsi, mûsa leh ve mûsa bihte olması gereken şartlar üzerinde ayrıntılı durulmuştur. Bunun yanında vasiyeti ifsat eden nedenler ve vasiyetten rücû şekillerine değinilerek, mer'i hukukun hükümlerine de atıflar yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
In our work, the definition of the testament, its varieties and the validity of the testament, the sides of the testament and the conditions which should be the subject of the testimony, the good, the good, and the good. In addition, references to the provisions of the law have been made, referring to the causes of the will and the willingness to take the form of remorse.