Effects of experience of hospitality on consumers' intentions
Ağırlama deneyiminin tüketicilerin eğilimleri üzerindeki etkileri
  1. Tez No: 504674
  2. Yazar: RUBIYA HOSSAIN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ÇAĞRI BULUT
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Yaşar Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme (İngilizce) Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 47
Özet
Bu tezin amacı perakende mağazalarındaki ağırlama deneyiminin çok boyutluluğunu inceleyerek bu boyutları tekrar ziyaret etme ve tekrar tavsiye etme eğilimlerinin üzerindeki etkilerini araştırmaktır. Bu çalışmanın amacına paralel olarak kaynak taramasının ikinci kısmında öncelikle satın alma davranış yöntemi sunulmuş; ardından müşterilerin amaçları incelenmiştir. Son olarak ise, ağırlama deneyimi kuramsal boyutlarıyla sunulmuştur.
Özet (Çeviri)
The aim of this thesis is to examine the multidimensionality of experience of hospitality in retail outlets. Moreover, the effects of experience of hospitality on consumers' intentions is a literature gap. Thus, this study also aims to investigate the effects of experience of hospitality on the revisiting and recommendation intentions through hypotheses. Regarding to the aim of this thesis, the second section of the literature review involves about; first which presents the process of purchasing behaviour and consumers' intentions follow this review. Second, the experience of hospitality is presented with its theoretical dimensions.