Development of transdermal iontophoresis device CAKAY C.A.A.-89 for delivery lidocaine in rats
Transdermal ıyontoforez cihazı CAKAY C.A.A.-89 sıçanlarda lidokainin salınımının geliştirilmesi
  1. Tez No: 506158
  2. Yazar: CEM ALPER AYDINALP
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ GÜLENGÜL DUMAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Biyoteknoloji, Biotechnology
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Yeditepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Biyoteknoloji Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 51
Özet
Bu çalışmanın temel amacı,“CAKAY C.A.A.-89”iyontoforetik cihaz olarak adlandırılan cihazın, etken madde seçilen“lidokainin”sıçan derisinden geçirilerek deri altına iletimi için tasarlanmasıdır. Bu çalışmanın güvenilir olduğunu kanıtlamış olduk ve akım olmayan bir uygulama olan kontrol grubu ile akım uygulanan diğer parametreleri karşılaştırıldığında sonucun arttığını görmüş olduk.
Özet (Çeviri)
The main purpose of this study was to design an iontophoretic device, which is called“CAKAY CAA-89”to penetrate the model drug lidocaine from rat skin. For this study we demonstrated that lidocaine iontophoresis is safe and significantly increases satisfaction when compared with the control group, which is a non current application with Lidocaine.