İzmir, Balçova (Agamemnon) kaplıcası mikroskopik ve mikroskopik alg florası
  1. Tez No: 50831
  2. Yazar: TÜMAY ÜNAL
  3. Danışmanlar: PROF.DR. HÜSEYİN GÜNER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Biyoloji, Biology
  7. Yıl: 1996
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ege Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 77
Özet
i ÖZET ÎZMÎR, BALÇOVA (AGAMEMNON) KAPLICASI MAKROSKOFtK ve MİKROSKOBİK ALG FLORASI TfSnw ÜNAL Yöksek Lisans Tezi, Biyoloji Bölömü * Tez Yöneticisi: Prof. Dr. Hüseyin GÜNER Haziran 1996, sayfa Bu araştırmada Balçova Kaplıcaları Alglerinin taksonomisi verilmektedir. Bu veriler aşağıda maddelenmiştir. 1- Çalışma alanında dört istasyon belirlenmiştir. 2- Çalışmanın başlangıcında araştırma bölgesinin tanımı -ve istasyon özellikleri verilmiştir. 3- Bulgular: Suyun fcempararörfl ve taksononrik bulgular olarak iki bölömde sunulmuştur. Suyun temperatürti istasyonlara göre değişmektedir. Çalışmanın taksononik bölümünde '/4ts'a,on saptanmıştır. Taksonlann bölümlere göre dafldıms: Cy
Özet (Çeviri)
ü ABSTRÂCKT THE MICROSCOPIC AND MICROSCOPIC ALGAL FLORA OF THE ÎZMJR-BALÇOVA THERMAL WATER ON AL Töntf Msc. in Biology Department Supervision- Assoc. Prof. Dr. Hüseyin GÜNER June 1996, pages Ih this investigation, the taxonomy of the Balçova Thermal Wakes- Algal are presented 1- In the research area, four station* in total have been determined 2- At the beginning of the research, a definition of the research area and the characteristics of the four stations have been grven. 3- Ths findings have been presented in two parts namely the temperature of the water and the taxonomic findings. in the taxonomy part of the study,1^ taxon have been determined in total. The dispersion of the toxon according to «pedes are*. Cyanophyta.JlföEıtgtcrtophyta'J', Chrysophyta 2.8 ChlorophytaQ In the microscopic representation of the collected algal, photographs and dia positive have been taken using a micKjphotognjphy process. 4- j&i lie classification of the algaL they have been classified according to their morphological and anatomical features, also their form and method of reproduction. In the diagnosis of some of the species, metylen blue, tflgol, drawing ink have been used