The rise of populist radical right parties in Europe: the case of the alternative for Germany (AFD)
Avrupa'da yükselen popülist radikal sağ partiler: Almanya için alternatif (AFD) örneği
  1. Tez No: 509374
  2. Yazar: HÜLYA ECEM ÇALIŞKAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. BAŞAK ZEYNEP ALPAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Siyasal Bilimler, Uluslararası İlişkiler, Political Science, International Relations
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Avrupa Çalışmaları Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 137
Özet
Bu tez, Almanya için Alternatif'in popülist radikal sağ partilerin üç temel ideolojik özelliği olan popülizm, yerlicilik ve otoriterizmin iyi bir bileşimini sergilediğini göstermeyi amaçlamaktadır. Bu tez aynı zamanda, Almanya için Alternatif'in yükselişinin Avrupa'nın geleceği için ne anlama geldiğini ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır. Bu tez, Almanya için Alternatif'in savunucusu olduğu popülist radikal sağ ideolojinin, Avrupa'daki siyasi ve ekonomik farklılıkların barışçıl çözümlenmesi için bir çerçeve sunan Avrupa entegrasyon projesi için ciddi bir tehdit olduğunu iddia etmektedir. Özellikle, Almanya için Alternatif'in anahtar ideolojisi olan yerlicilik, Avrupa entegrasyonu ve Avrupa değerleriyle keskin bir tezat oluşturmaktadır.
Özet (Çeviri)
This thesis aims to show that the Alternative for Germany displays a good combination of populism, nativism, and authoritarianism, which are three core ideological features of populist radical right parties. This thesis also aims to find out what the rise of the Alternative for Germany means for the future of Europe. This thesis claims that the populist radical right ideology that the Alternative for Germany stands for is a serious threat to the European integration project which has provided a framework for peaceful resolution of political and economic differences in Europe. In particular, the key ideology of the Alternative for Germany, nativism, is in sharp contrast to European integration and European values.