Effectiveness of social media marketing over sales in automotive sector in Turkey
Sosyal medya pazarlamasının Türkiye otomotiv sektörü satışlarındaki etkinliği
- Tez No: 511742
- Danışmanlar: DR. KAZIM SELÇUK TUZCUOĞLU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2018
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 106
Özet
Bu araştırma, sosyal medya pazarlamasının Türkiye otomotiv sektöründeki satışlar üzerindeki etkinliğini ele almaktadır. Sosyal iletişim ağları ve teknolojik ilerlemeler sayesinde pazarlama iletişimi şeklini değiştirdi ve geleneksel pazarlama yöntemlerinin yanı sıra bir pazarlama aracı olarak sosyal medyayı da kullanmaya başladı. Türkiye otomotiv sektörü, pazarlama iletişimi alanında önemli bir rol oynamakta ve sosyal medyayı sadece ürün reklamları ve kampanyaları hakkında insanlara bilgi vermek için değil, aynı zamanda satışları arttırmak için de kullanmaktadır. Otomotiv sektörü tarihi, dijital ve sosyal medya kanallarının özellikleri ve kullanımları ile bu araştırma, yalnızca sosyal medya pazarlama yöntemlerini değil, aynı zamanda sosyal medya pazarlamasının otomotiv sektörünün pazarlama planlarında nasıl fayda sağladığını da analiz etmeyi amaçlamaktadır.
Özet (Çeviri)
This research deals with the effectiveness of social media marketing over sales in automotive sector in Turkey. With the introduction of social networks and technological advances, marketing communication has changed its shape and started using social media as a marketing tool, besides conventional marketing methods. Turkish automotive sector plays an important role in marketing communication field and uses social media not only to advertise and give people information about their products and campaigns, but also to increase sales. Through the history of automotive sector development, digital and social media channels features and usages, this research attempts to analyze not only social media marketing methods, but also how automotive sector benefits from social media marketing in their marketing plans.