Assessment of conversion optimisation approach in digital marketing; And an application
Dijital pazarlamada dönüşüm optimizasyonu yaklaşımının değerlendirilmesi ve bir uygulama
- Tez No: 512220
 - Danışmanlar: DR. ADNAN VEYSEL ERTEMEL
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: İşletme, Business Administration
 - Yıl: 2018
 - Dil: İngilizce
 - Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
 - Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
 - Ana Bilim Dalı: Sosyal Bilimler Ana Bilim Dalı
 - Bilim Dalı: İnovasyon, Girişimcilik ve Yönetim Bilim Dalı
 - Sayfa Sayısı: 82
Özet
Bu Çalışmada, dijital pazarlamada dönüşüm optimizasyonu yaklaşamı araştırılmakta ve böylelikle veri yönelimli pazarlama teknikleri analiz edilmektedir. Çalışma kapsamında mevcut literatür taranarak, dijital pazarlama kavramı, gelişimi, veri yönelimli pazarlama kavramı, analitik araçları, veri toplama teknikleri ve dönüşüm optimizasyonu yaklaşımı incelenmektedir. Bu bağlamda, dijital pazarlama ve dönüşüm optimizasyonu hakkında gerçekleştirilen literatür araştırmasına ek olarak, dönüşüm optimizasyonu yaklaşımını değerlendirmek için aday müşteri yaratma web sitesi üzerinde bir uygulama yürütülmüştür. Web analitikleri yoluyla elde edilen bulguların sonucu olarak araştırma konusu üzerinde değerlendirme yapılmıştır. Sonuç olarak, dönüşüm optimizasyonunun büyümeye doğrudan etkisi olduğu sonucuna ulaşılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this study, the conversion optimisation approach in digital marketing is investigated, thus data oriented marketing techniques are analyzed. Therefore based on the current literature, digital marketing concepts, it's evolution, data-driven and data-oriented marketing concepts, analytics tools, data gathering techniques and conversion optimisation approach are explained. In this context, in addition to literature review on digital marketing and conversion optimisation, an application is conducted on a lead generation website for evaluating conversion optimisation approach. As the result of the findings gathered through the web analytics there has been made evaluation on the research topic. In conclusion, the result that there is important impact of conversion optimisation on growth is reached.