Türkiye'de KOBİ'lere sağlanan finansal destekler ve bu destekler ile yaşam sürelerinin uzaması: KGF, KOSGEB, NEFES
The financial support of survivol and growth the provision for SMEs in Turkey: KGF, Breath, KOSGEB
  1. Tez No: 512502
  2. Yazar: BEGÜM DEMİRKIRAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. NURAY ERGÜL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Ekonomi, Economics
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 137
Özet
Bu araştırma Türkiye'de KOBİ'lere sağlanan finansal destekleri ifade etmek ve bu desteklerin KOBİ'lere sağladığı faydaları ortaya koymak amacıyla hazırlanmıştır. Çalışmanın bu amacı doğrultusunda birinci bölümde genel olarak KOBİ'ler hakkında bilgilere yer verilmiştir. İkinci bölümde KOBİ'lerin finansal yapısı ve finansman olanakları ele alınmıştır. Üçüncü bölümde Türkiye'de KOBİ'lere finansal destek sağlayan kuruluşlar incelenmiştir. Dördüncü ve son bölümde ise KOSGEB destekleri, KGF ve Nefes kredilerinin KOBİ'lerin yaşam süresinin etkisine değinilmiştir.
Özet (Çeviri)
This research represents the financial support prvided to SMES in Turkey and to demonstrate the benefits that are prepared to support SMEs. In line with this aim of the worker, in this part, information about SMEs in general in given. In the second part, financial structure and financing possibilities of SMEs are discussed. Organizations providing financial support to SMEs in Turkey have been examined in the third chapter. In the fourth and last section, KOSGEB supports, the influence of KGF and breathing credits on the life span of SMEs has been mentioned.