Sırt Mahallesi-Akçagöl Mahallesi-DededüzüKköyü ve Çamdağ arasındaki sahanın jeomorfolojisi
The geomorphology of the area between Sirt Neighborhood-Akçagöl Mahallesi̇-Dededüzü Köyü and Çamdağ
  1. Tez No: 514275
  2. Yazar: MUSA ULUDAĞ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. OĞUZ EROL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Coğrafya, Geography
  7. Yıl: 1993
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Deniz Bilimleri ve İşletmeciliği Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Coğrafya Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 36
Özet
Çalışma sahamız Sakarya ili sınırları içerisindedir. bu saha Çamdağı'nın Kuzeydoğusu ile Kocaali ilçesinin güneyi arasındaki bölgedir. Çalışma sahası akarsular tarafından aşırı bir şekilde parçalanmıştır.yükselti kuzeye doğru yavaş yavaş bir alçalma gösterir ve sahanın kuzey kısımlarında 200 metreye kadar düşer. Sahanın tüm özellikleri dikkate alınarak Erol Sistemine göre jeomorfolojik şekillerin sınıflandırılması yapılmış ve oluşum özellikleri açıklanmıştır.
Özet (Çeviri)
Our study area is within the borders of Sakarya province. this area is between the Northeast of Çamdağı and the south of Kocaali district. The study area is severely fragmented by rivers. The greenhouse slowly descends to the north and falls down to 200 meters in the northern part of the site. According to Erol System, geomorphological shapes are classified according to Erol System.