Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin boş zaman değerlendirme alışkanlıkları ve zaman yönetim becerilerinin incelenmesi
Investigation of leisure habits and time management skills of Faculty of Sports Sciences' students
- Tez No: 518698
- Danışmanlar: DOÇ. KÜRŞAD SERTBAŞ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Spor, Sports
- Yıl: 2018
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Kocaeli Üniversitesi
- Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 114
Özet
Amaç: Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi(SBF) öğrencilerinin boş zaman alışkanlıklarını nasıl değerlendirdikleri ve zaman yönetimi becerilerinin incelenmesi amaçlanmıştır. Yöntem: Araştırma grubunu, 2016 – 2017 Eğitim – Öğretim yılı içinde Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde eğitimine devam eden 865 gönüllü öğrenci oluşturmuştur. Veri toplama aracı olarak, kişisel bilgi formu, boş zaman değerlendirme anketi ve zaman yönetimi envanteri kullanılmıştır. Verilerin çözümlemesi SPSS 21.0 paket programında yapılmıştır. Çapraz tablolama (cross-tabulation), ki-kare yöntemi, Mann Whitney U Test ve Kruskal Wallis Test kullanılmıştır.
Özet (Çeviri)
Objective:. The aim of this study is to examine the leisure time habits and the time management skills of the students of Kocaeli University Sports Sciences Faculty. Method: The research group consist of 865 volunteer students who continued their education in Kocaeli University Faculty of Sports Science during 2016 – 2017 academic year. As a data collection tool, personal information form, leisure habits questionnaire and time management inventory were used in the research. Mann Whitney U test, Kruskal Wallis Test, Ch- Square and crosstabs are used to analyze the data.