Endüstri 4.0'ın intralojistik sistemler üzerine getireceği etkiler
Affecting industrial 4.0 influences on intralogistic systems
  1. Tez No: 519219
  2. Yazar: BURCU KASIMOĞLU
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ADNAN ÇORUM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Endüstri ve Endüstri Mühendisliği, Industrial and Industrial Engineering
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Tedarik Zinciri Yönetimi ve Lojistik Yönetimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 74
Özet
Global rekabet koşullarında başarılı olmak isteyen işletmeler, mevcut yeteneklerini stratejik bakış açısıyla ve sürekli bir şekilde sistematik olarak geliştirmek zorundadır.“Dördüncü Endüstriyel Devrim”olarak da adlandırılan Endüstri 4.0 kavramı üretim içi lojistik faaliyetlerin işletmelerin katma değer yaratan faaliyetler oluşturmasına yeni bir boyut getirmiştir. Bu tez; ürünlerin tasarlanma, üretilme, dağıtılma ve ödenme şeklini değiştireceği ön görülen ve tüm sektörleri etkileme potansiyeli olan Endüstri 4.0'ın İntralojistik Sistemler üzerine getireceği etkilerini araştırmıştır.
Özet (Çeviri)
Businesses that want to succeed in global competition conditions have to systematically and continuously develop their existing capabilities with a strategic view.The Concept of industry 4.0 also calling 4th Industrial revolution, has created a new dimension to in production logistics activities to create value added activities for business. This thesis; has researched the implications of Industry 4.0's which are expected to change the way in which products are designed, manufactured, distributed and paid, and which have the potential to affect all sectors, to Intralogistics Systems.