Graflarda ortalama örtü sayısı
Average covering number of graphs
- Tez No: 519688
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ DERYA DURGUN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2018
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Manisa Celal Bayar Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Uygulamalı Matematik Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 46
Özet
Bu tez beş bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde graf teorinin tarihçesinden bahsedilmiştir. İkinci bölümde graf teorinin temellerini oluşturan temel tanım ve teoremlere yer verilmiştir. Üçüncü ve dördüncü bölümde ise sırasıyla, materyal ve yöntemler ile elde edilen sonuçlar teoremlerle ifade edilmiştir. Son bölümde ise çalışmaya ait sonuçlara ve önerilere yer verilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of five chapters. In the first chapter, history of graph theory is given. In the second chapter, fundamental definations and theorems of graph theory is presented. In the third and fourth chapters, material and methods with obtained results are given as theorems, respectively. In the last chapter, the conclusions and recommendations of this study are proposed.