Çalışan bireylerin fiziksel aktivite düzeylerinin incelenmesi: Çankaya Belediyesi örneği
Investigation of physical activity levels of individuals working: Sample of Çankaya Municipality
- Tez No: 520705
- Danışmanlar: DOÇ. DR. MURAT BİLGE, DOÇ. DR. AYDA KARACA
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Spor, Sports
- Yıl: 2018
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Kırıkkale Üniversitesi
- Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Hareket ve Antrenman Bilimleri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 72
Özet
Çalışan Bireylerin Fiziksel Aktivite Düzeylerinin İncelenmesi: Çankaya Belediyesi Örneği Bu araştırmanın amacı, Belediye çalışanlarının fiziksel aktivite düzeylerinin cinsiyet, medeni durum ve eğitim düzeyine göre incelenmesidir. Çalışmaya Çankaya Belediyesinin kültür sosyal işler, basın yayın, zabıta, veterinerlik, sosyal yardım işleri, park bahçeler, mali hizmetler, imar, hukuk işleri, destek hizmetleri ve güvenlik gibi çeşitli müdürlüklerde ve pozisyonlarda 18 – 65 yaşları arasında çalışan 261 kadın ve 202 erkek olmak üzere toplam 463 gönüllü çalışan katılmıştır. Katılımcılara çalışma ile ilgili ayrıntılı bilgi verildikten sonra Fiziksel Aktivite Değerlendirme Anketi (FADA), Uluslararası Fiziksel Aktivite Anketi Kısa Formu, Kişisel Bilgi Formu uygulanmıştır. Anketler katılımcılara kendi ofislerinde 'kendini değerlendirme yöntemiyle' uygulanmıştır.
Özet (Çeviri)
Investigation of Physical Activity Levels of Employees: Çankaya Municipality Case The purpose of this study is to investigate the physical activity levels of the municipal employees according to gender, marital status and education level. Çankaya Municipality's cultural social affairs, press, law enforcement, veterinary, social assistance, park gardens, financial services, zoning, legal affairs, support services and security in various directorates and positions working between the ages of 18 - 65 261 women and 202 men A total of 463 volunteer workers participated. After giving detailed information about the study, Physical Activity Assessment Questionnaire (FADA), International Physical Activity Questionnaire Short Form and Personal Information Form were applied. The questionnaires were applied to the participants in their own offices by 'self-assessment Anket.