A new way to tell stories: Digital storytelling for corporate startups
Hikaye anlatmanın yeni yolu: Startup şirketler için dijital öyküleme
- Tez No: 525102
- Danışmanlar: PROF. DR. SAVAŞ ARSLAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Sahne ve Görüntü Sanatları, Performing and Visual Arts
- Yıl: 2018
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 59
Özet
Bu çalışma, geleneksel hikâye anlatımının tarihsel arka planına odaklanarak ve dijital öyküleme anlatımının bileşenlerini dikkate alarak, hikâyenin ve dijital hikâyenin ne olduğunu analiz etmeyi amaçlamaktadır. Bunu yapmak için öncelikle iki yaklaşım arasındaki benzerlik ve farklılıklardan bahsedilmiş ve bu iki yaklaşım arasında net bir ayrımdan söz etmenin ötesinde aralarındaki ilişki vurgulanmıştır. Sonrasında, startup şirketler için dijital öykülemeye dair örnek bir proje olarak tasarlanmıştır.
Özet (Çeviri)
This study aims to analyze what story is and what digital story is while focusing on the historical background of traditional storytelling and considering components of digital storytelling. To do that, first of all similarities and differences between two approaches have been mentioned and beyond pointing out a clear distinction between these two approaches and the relation between them is also emphasized. After that, an example of digital storytelling for corporate startups has been designed as a project.